ZXMS81200SPQ-13
Part number:
ZXMS81200SPQ-13
CLASSIFICATION:
describe:
HIGH SIDE INTELLIFET SO-8EP T&R
package:
Tape & Reel (TR)
specifications
  • Features
    Slew Rate Controlled
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • Output Type
    N-Channel
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Outputs
    1
  • Switch Type
    General Purpose
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Output Configuration
    High Side
  • Rds On (Typ)
    200mOhm
  • Input Type
    Non-Inverting
  • Voltage - Load
    28V ~ 28V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    5V ~ Not Required
  • Current - Output (Max)
    1.5A