THS4011MFKB
Part number:
THS4011MFKB
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
290-MHZ LOW-DISTORTION VOLTAGE-F
  • Package / Case
    20-CLCC
  • Output Type
    Push-Pull
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Amplifier Type
    Voltage Feedback
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Current - Supply
    7.8mA
  • Slew Rate
    400V/µs
  • Gain Bandwidth Product
    200 MHz
  • Current - Input Bias
    2 µA
  • Voltage - Input Offset
    1 mV
  • Supplier Device Package
    20-LCCC (8.89x8.89)
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Output / Channel
    115 mA
  • -3db Bandwidth
    270 MHz
  • Voltage - Supply Span (Min)
    9 V
  • Voltage - Supply Span (Max)
    32 V