S-85M0AB12-H6T6S
Part number:
S-85M0AB12-H6T6S
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 1.2V 50MA 6WLP
package:
Tape & Reel (TR)
  • Package / Case
    6-UFBGA, WLBGA
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Outputs
    1
  • Function
    Step-Down
  • Current - Output
    50mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Output Configuration
    Positive
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Voltage - Input (Max)
    5.6V
  • Topology
    Buck
  • Supplier Device Package
    6-WLP (1.25x0.79)
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • Voltage - Input (Min)
    2.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V