S-1318C12-M5T1U4
Part number:
S-1318C12-M5T1U4
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
LINEAR IC
package:
Tape & Reel (TR)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Current - Output
    100mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Quiescent (Iq)
    250 nA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V