S-1313D33H-N4T1U3
Part number:
S-1313D33H-N4T1U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
LINEAR IC
package:
Tape & Reel (TR)
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Current - Output
    200mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (TA)
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Quiescent (Iq)
    1.35 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Control Features
    Enable
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 100mA