S-1222D25-S8T1U
Part number:
S-1222D25-S8T1U
  • Package / Case
    8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) Exposed Pad
  • Current - Output
    200mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    28V
  • Supplier Device Package
    8-HTMSOP
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 200mA