S-1222B33-V5T2U
Part number:
S-1222B33-V5T2U
  • Package / Case
    TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
  • Current - Output
    200mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    28V
  • Supplier Device Package
    TO-252-5S
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 200mA