PIC18F25Q71-I/SP
Part number:
PIC18F25Q71-I/SP
CLASSIFICATION:
describe:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28DIP
  • Package / Case
    28-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Speed
    64MHz
  • Program Memory Size
    32KB (32K x 8)
  • RAM Size
    2K x 8
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V ~ 5.5V