MCP25020T-E/SL
Part number:
MCP25020T-E/SL
CLASSIFICATION:
describe:
IC XPNDR 25MHZ CAN V2.0B 14SOIC
package:
Tape & Reel (TR)
specifications
  • Features
    EEPROM, POR, PWM
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V
  • Clock Frequency
    25 MHz
  • Supplier Device Package
    14-SOIC
  • Current - Output Source/Sink
    25mA