MCF54450ACVM180
Part number:
MCF54450ACVM180
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
MCF5445x - 32-bit MPU, ColdFire
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    180MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Oscillator Type
    External, Internal
  • Program Memory Type
    ROMless
  • Core Processor
    ColdFire V4
  • Core Size
    32-Bit
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.35V ~ 1.65V