MC68302EH25CB1
Part number:
MC68302EH25CB1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC MPU M683XX 25MHZ 132PQFP
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    132-BQFP Bumpered
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    25MHz
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Core Processor
    M68000
  • Voltage - I/O
    5V