LM4050BIM3X-2.5/S5000274
Part number:
LM4050BIM3X-2.5/S5000274
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
PROTOTYPE
specifications
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Reference Type
    Shunt
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    41µVrms
  • Grade
    Automotive
  • Current - Cathode
    65 µA
  • Current - Output
    15 mA