LM185WG-2.5/883
Part number:
LM185WG-2.5/883
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
MICROPOWER VOLTAGE REFERENCE DIO
  • Package / Case
    10-CSOIC (0.241", 6.12mm Width)
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Reference Type
    Shunt
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (TA)
  • Supplier Device Package
    10-CFP
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Current - Cathode
    20 µA
  • Current - Output
    20 mA