JM38510/34803BRA
Part number:
JM38510/34803BRA
describe:
OCTAL BUS TRANSCEIVERS WITH 3-ST
  • Package / Case
    20-CDIP (0.300", 7.62mm)
  • Output Type
    3-State
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Elements
    1
  • Logic Type
    Transceiver, Non-Inverting
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (TA)
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V
  • Number of Bits per Element
    8
  • Current - Output High, Low
    12mA, 48mA