JM38510/30001SCA
Part number:
JM38510/30001SCA
describe:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14CDIP
  • Package / Case
    14-CDIP (0.300", 7.62mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Logic Type
    NAND Gate
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V
  • Current - Output High, Low
    400µA, 4mA
  • Number of Inputs
    2
  • Supplier Device Package
    14-CDIP
  • Input Logic Level - High
    2V
  • Input Logic Level - Low
    0.8V
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    15ns @ 5V, 15pF
  • Number of Circuits
    4
  • Current - Quiescent (Max)
    4.4 mA