JM38510/12501SGA
Part number:
JM38510/12501SGA
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
MONOLITHIC SAMPLE AND HOLD CIRCU
  • Package / Case
    TO-99-8 Metal Can
  • Output Type
    Single-Ended
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Amplifier Type
    Sample and Hold
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (TA)
  • Current - Input Bias
    25 nA
  • Voltage - Input Offset
    3 mV
  • Supplier Device Package
    TO-99-8
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Output / Channel
    25 mA
  • Voltage - Supply Span (Min)
    10 V
  • Voltage - Supply Span (Max)
    36 V