CY8C24423A-24SXI
Part number:
CY8C24423A-24SXI
CLASSIFICATION:
describe:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Speed
    24MHz
  • Program Memory Size
    4KB (4K x 8)
  • RAM Size
    256 x 8
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Data Converters
    A/D 10x14b; D/A 2x9b
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.4V ~ 5.25V