CY8C21534B-24PVXI
Part number:
CY8C21534B-24PVXI
CLASSIFICATION:
describe:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
  • Speed
    24MHz
  • Program Memory Size
    8KB (8K x 8)
  • RAM Size
    512 x 8
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Data Converters
    A/D 28x8b
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.4V ~ 5.25V