CY7C4042KV13-933FCXC
Part number:
CY7C4042KV13-933FCXC
CLASSIFICATION:
describe:
CY7C4042KV13-933FCXC - 72-MBIT
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    361-BBGA, FCBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    72Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.26V ~ 1.34V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR IV
  • Clock Frequency
    933 MHz