CY7C2665KV18-550BZXC
Part number:
CY7C2665KV18-550BZXC
  • Memory Size
    144Mbit
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Clock Frequency
    550 MHz