CY7C25422KV18-333BZXC
Part number:
CY7C25422KV18-333BZXC
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    72Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Clock Frequency
    333 MHz