CY7C1643KV18-450BZI
Part number:
CY7C1643KV18-450BZI
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Memory Size
    144Mbit
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Clock Frequency
    450 MHz