CY7C15632KV18-450BZXC
Part number:
CY7C15632KV18-450BZXC
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Memory Size
    72Mbit
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Clock Frequency
    450 MHz