CY7C1460KV25-200BZXI
Part number:
CY7C1460KV25-200BZXI
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Memory Size
    36Mbit
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    2.375V ~ 2.625V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Clock Frequency
    200 MHz