CY7C1412KV18-250BZC
Part number:
CY7C1412KV18-250BZC
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Memory Size
    36Mbit
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Clock Frequency
    250 MHz