CY7C1371KVE33-100AXI
Part number:
CY7C1371KVE33-100AXI
CLASSIFICATION:
describe:
CY7C1371KVE33-100AXI - 18-MBIT
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    18Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    3.135V ~ 3.6V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Clock Frequency
    100 MHz