CY62167G-45ZXI
Part number:
CY62167G-45ZXI
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 16MBIT PARALLEL 48TSOP I
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    16Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V