CY62148GN-45ZSXI
Part number:
CY62148GN-45ZSXI
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    4Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V