CY62128ELL-45SXA
Part number:
CY62128ELL-45SXA
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOIC
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    1Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V