CY245ZXC-173
Part number:
CY245ZXC-173
CLASSIFICATION:
describe:
CY244ZXC - Factory Programmable
package:
ROHS status:
None
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clock
  • Frequency - Max
    166MHz
  • Type
    Clock Generator
  • Input
    Clock, Crystal
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    3V ~ 3.6V