CY15V108QSN-108BKXQ
Part number:
CY15V108QSN-108BKXQ
CLASSIFICATION:
describe:
FRAM
package:
Tray
  • Package / Case
    24-TBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    8Mbit
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.71V ~ 1.89V
  • Technology
    FRAM (Ferroelectric RAM)
  • Clock Frequency
    108 MHz