CY15B102QN-50SXET
Part number:
CY15B102QN-50SXET
CLASSIFICATION:
describe:
FRAM
package:
Tape & Reel (TR)
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    2Mbit
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.8V ~ 3.6V
  • Technology
    FRAM (Ferroelectric RAM)
  • Clock Frequency
    50 MHz