AP7366EA-33W5-7
Part number:
AP7366EA-33W5-7
CLASSIFICATION:
describe:
IC CHIP
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Current - Output
    600mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Supplier Device Package
    SOT-25
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • PSRR
    75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 600mA