AP7366EA-12SN-7
Part number:
AP7366EA-12SN-7
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 1.2V 600MA 6DFN
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Current - Output
    600mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Supplier Device Package
    U-DFN2020-6
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • PSRR
    75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 600mA