TS5204CX33
零件编号:
TS5204CX33
产品分类:
描述:
80MA 3.3V ULTRA LOW DROPOUT VOLT
包装:
Tape & Reel (TR)
  • 包装/箱
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • 输出类型
    Fixed
  • 安装类型
    Surface Mount
  • 电流 - 输出
    80mA
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • 输出配置
    Positive
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Number of Regulators
    1
  • 供应商设备包
    SOT-23
  • 电压 - 输出(最小/固定)
    3.3V
  • 控制特性
    Current Limit
  • PSRR
    65dB (100Hz)
  • 电压降(最大)
    0.6V @ 80mA
  • 保护特性
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Current - Supply (Max)
    3.1 mA