SN74LS240DB
零件编号:
SN74LS240DB
产品分类:
制造商:
描述:
PROTOTYPE
  • 包装/箱
    20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
  • 输出类型
    3-State
  • 安装类型
    Surface Mount
  • 元件数量
    2
  • 逻辑类型
    Buffer, Inverting
  • 工作温度
    0°C ~ 70°C (TA)
  • 电压 - 电源
    4.75V ~ 5.25V
  • Number of Bits per Element
    4
  • Current - Output High, Low
    15mA, 24mA