MCP8021T-5015H/9PXVAO
零件编号:
MCP8021T-5015H/9PXVAO
产品分类:
描述:
3-PHASE BRUSHLESS DC MOTOR GATE
  • 包装/箱
    28-VFQFN Exposed Pad
  • 安装类型
    Surface Mount, Wettable Flank
  • 功能
    Controller - Speed
  • 电流 - 输出
    500mA
  • 界面
    Analog, PWM
  • 工作温度
    -40°C ~ 150°C (TA)
  • 输出配置
    Pre-Driver - Half Bridge (3)
  • 电压 - 电源
    4V ~ 40V
  • 应用领域
    General Purpose
  • Technology
    NMOS
  • Voltage - Load
    6.25V ~ 29V