LP2951ACMX-3.3/E7002569
零件编号:
LP2951ACMX-3.3/E7002569
产品分类:
制造商:
描述:
PROTOTYPE
  • 包装/箱
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • 输出类型
    Adjustable (Fixed)
  • 安装类型
    Surface Mount
  • 电流 - 输出
    100mA
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • 输出配置
    Positive
  • 电流 - 静态 (Iq)
    140 µA
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Number of Regulators
    1
  • 供应商设备包
    8-SOIC
  • Voltage - Output (Max)
    30V
  • 电压 - 输出(最小/固定)
    1.235V (3.3V)
  • 控制特性
    Enable, Error Flag
  • 电压降(最大)
    0.6V @ 100mA
  • 保护特性
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Supply (Max)
    14 mA