CD54HCT109F3A
零件编号:
CD54HCT109F3A
产品分类:
制造商:
描述:
HIGH SPEED CMOS LOGIC DUAL POSIT
  • 包装/箱
    16-CDIP (0.300", 7.62mm)
  • 输出类型
    Complementary
  • 安装类型
    Through Hole
  • 元件数量
    2
  • 功能
    Set(Preset) and Reset
  • 类型
    JK Type
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C (TA)
  • 电压 - 电源
    4.5V ~ 5.5V
  • 电流 - 静态 (Iq)
    4 µA
  • Current - Output High, Low
    5.2mA, 5.2mA
  • Trigger Type
    Positive Edge
  • Clock Frequency
    54 MHz
  • Input Capacitance
    10 pF
  • 供应商设备包
    16-CDIP
  • 最大传播延迟 @V、最大 CL
    40ns @ 4.5V, 50pF