BD18HC0VEFJ-ME2
零件编号:
BD18HC0VEFJ-ME2
产品分类:
描述:
1A 1.8V, FIXED OUTPUT, HIGH-ACCU
  • 包装/箱
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • 电流 - 输出
    1A
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 电流 - 静态 (Iq)
    1.2 mA
  • Voltage - Input (Max)
    8V
  • 电压 - 输出(最小/固定)
    1.8V
  • 电压降(最大)
    1.2V @ 1A