S-1222D33-E6T1U
Part number:
S-1222D33-E6T1U
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
LINEAR IC
package:
Tape & Reel (TR)
  • Package / Case
    6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Current - Output
    200mA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Quiescent (Iq)
    8.5 µA
  • Voltage - Input (Max)
    28V
  • Number of Regulators
    1
  • Supplier Device Package
    6-HSOP
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Control Features
    Enable
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 200mA