PIC18F24Q71-I/STX
Part number:
PIC18F24Q71-I/STX
CLASSIFICATION:
describe:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28VFQFN
  • Package / Case
    28-VFQFN Exposed Pad
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    64MHz
  • Program Memory Size
    16KB (16K x 8)
  • RAM Size
    1K x 8
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V ~ 5.5V