BD25HC0VEFJ-ME2
零件编号:
BD25HC0VEFJ-ME2
产品分类:
描述:
1A 2.5V, FIXED OUTPUT, HIGH-ACCU
包装:
Tape & Reel (TR)
  • 包装/箱
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • 输出类型
    Fixed
  • 安装类型
    Surface Mount
  • 电流 - 输出
    1A
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 输出配置
    Positive
  • 电流 - 静态 (Iq)
    1.2 mA
  • Voltage - Input (Max)
    8V
  • Number of Regulators
    1
  • 供应商设备包
    8-HTSOP-J
  • 电压 - 输出(最小/固定)
    2.5V
  • 控制特性
    Enable, Soft Start
  • 年级
    Automotive
  • 电压降(最大)
    1.2V @ 1A